Przesyłki kurierskie

Dostarczamy nawet tego samego dnia

Kurier BPS

Wyceń przesyłkę

Chcę wysłać

Wsparcie klubu żużlowego GKŻ WYBRZEŻE

Szanowni Klienci,

Miło nam poinformować, że w kolejnym sezonie żużlowym 2019
jesteśmy sponsorem tytularnym klubu żużlowego GKŻ WYBRZEŻE !

Początki sportu żużlowego na pomorzu to Moto Clubu Danzig i lata trzydzieste ubiegłego wieku.
Powojenne początki klubu to lata 1947/48 kiedy to zawodnicy startowali w barwach GKM Gdańsk.
Oficjalna tabela wyników ligowych klubu żużlowego (LPŻ Neptun Gdańsk) rozpoczyna się od  roku 1957 kiedy to nasza drużyna plasowała się  w lidze trzeciej na miejscu czwartym.
Przez wiele kolejnych sezonów drużyna zajmowała miejsca od siódmej lokaty w extralidze do również siódmej lokaty w III lidze.

W 2017 roku w barwach Zdunek Wybrzeże Gdańsk klub zajął drugie miejsce w pierwszej lidze.
Nawet ci kibice którzy rzadko bywają na stadionach żużlowych zdają sobie doskonale sprawę, że obecny sport wyczynowy to niemałe nakłady finansowe na sprzęt, treningi oraz obsługę techniczną. Dla przykładu kompletny motocykl oraz  niezbędne akcesoria i dodatki to koszt rzędu około 41 tysięcy złotych. Wydaje się sporo ? To pomóżmy ten wydatek przynajmniej razy sześć biorąc pod uwagę  że zawodnik klasy światowej potrzebuje motocykle na zawody Grand Prix i ligę polską plus na ligę szwedzką lub angielską, więc koszt sześciu kompletnych motocykli wynosi prawie 250 tysięcy złotych!  Zawodnik żużlowy w trakcie meczu musi mieć przynajmniej dwa silniki na wypadek awarii które przecież się zdarzają.

Kolejnym elementem jest ubiór który jest niezwykle istotny ze względu na bezpieczeństwo zawodnika. Buty, cztery kaski, ochraniacze, golf, getry, gogle, zrzutki, laczek na but to tylko i aż tyle, co musi na siebie włożyć zawodnik wyjeżdżając na tor. Koszt? Ok. 22 tysiące złotych.
Zawodnik podróżując na zawody sportowe korzysta ze specjalnego busa który jest jego domem i warsztatem na kółkach. Minimalny koszt takiego auta to ok 60 tysięcy złotych.
 Do kolejnych wydatków zaliczamy również koszt obsługi mechaników ok 10 tysięcy miesięcznie.
Jak widać bez sponsorów ani rusz dlatego jesteśmy dumni, że możemy wspierać drużynę gdańskich żużlowców.

Partnerzy

Wspieramy

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

Zadzwoń