Przesyłki kurierskie

Dostarczamy nawet tego samego dnia

Kurier BPS

Wyceń przesyłkę

Chcę wysłać

Suchy lód

Suchy lód wykorzystuje się na duża skalę przy organizacji przyjęć lub eventów. Pozwala on stworzyć wyjątkową oprawę wizualną zarówno pomieszczeń, jak i całego menu. Sprawdź naszą ofertę.

Suchy lód jest całkowicie naturalnym produktem. Właściwością suchego lodu jest sublimacja, czyli zmiana ze stanu stałego w stan lotny z pominięciem fazy ciekłej. Suchy lód wytwarza bakteriostatyczną atmosferę, która poprawia jakość chłodzonych produktów zapobiegając ich utlenieniu. Ponadto suchy lód nie pozostawia osadu czy wilgoci, nie posiada smaku, zapachu, jest niepalny i nietrujący przez co jest dopuszczony do kontaktu z artykułami spożywczymi.

Oferujemy granulat fi16 czyli o średni 16mm, który zazwyczaj wykorzystywany jest w chłodnictwie, laboratoriach, cateringu - głównie do transportu artykułów spożywczych, materiałów biologicznych, próbek krwi, tkanek oraz różnego rodzaju produktów w celu schłodzenia lub podtrzymywania niskiej temperatury, jednak bardzo dobrze sprawdza się rownież na imprezach, weselach czy pokazach dając efekt „zadymienia” parkietu, czy zdobienia napojów i dań.

Suchy lód można stosunkowo długo przechowywać w pojemnikach izolowanych termicznie, bez konieczności dodatkowego ich chłodzenia, np. w termosach czy opakowaniach styropianowych. Powinien być przechowywany w pomieszczeniu wentylowanym. Straty suchego lodu przechowywanego w termosach wynoszą około 4% na dobę, w przypadku przechowywania w pojemnikach styropianowych strata dochodzi do ok. 35% na dobę.

W naszej ofercie są opakowania o pojemności  ~ 12 kg.
Grubość ścianki styropianowej: 35 mm
Mamy również możliwość dostosowania oferty do Państwa indywidualnych potrzeb.

Cena za suchy lód: 5,00 zł netto / kg
Cena za opakowanie:  20,00 zł netto / szt.

Podstawy bezpieczeństwa w suchym lodzie:

- Suchy lód nie powinien być przechowywany w szczelnych pojemnikach, butelkach czy puszkach ponieważ powstający w wyniku sublimacji gaz doprowadzi do wzrostu ciśnienia wewnątrz takiego pojemnika, a w konsekwencji do jego niekontrolowanego rozerwania.

- przy kontakcie z suchym lodem należy pamiętać, aby nie dotykać suchego lodu bezpośrednio gołymi rękami. Osoba mająca bezpośredni kontakt z suchym lodem powinna być wyposażona w okulary oraz rękawice ochronne.

- czas otwarcia pojemnika z suchym lodem, a tym samym czas przebywania bezpośrednio przy pojemniku  należy ograniczyć do minimum.

Partnerzy

Wspieramy

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

Zadzwoń