Przesyłki kurierskie

Dostarczamy nawet tego samego dnia

Kurier BPS

Wyceń przesyłkę

Chcę wysłać

Transport drogowy dedykowany i specjalny

Transport drogowy dedykowany oraz całopojazdowy

Transport drogowy dedykowany jest to wyjątkowa usługa spedycyjna polegająca na przewozie transportem drogowym krajowym jak i międzynarodowym, w przypadku, gdy cała przestrzeń ładunkowa zajmuje Państwa towar - w tym przypadku mamy pełną kontrolę nad ładunkiem, gdyż zajmujemy cały środek transportu. Wysyłany towar transportowany jest bezpośrednio z punktu „A” do punktu „B”.

W transporcie dedykowanym wykorzystywane są wszelkiego rodzaju pojazdy samochodowe, m.in. busy, pojazdy typu TIR oraz pojazdy specjalistyczne.
Cena takiego transportu zależy przede wszystkim od wielkości pojazdu i odległości jaką musi pokonać – zleceniodawca płaci za zdolność załadowczą (pojemność) zamówionego samochodu, czyli wynajmuje cały pojazd.

Głównymi zaletami transportu dedykowanego są szybkość oraz bezpieczeństwo.
Załadunek pojazdu następuje bezpośrednio u Nadawcy a rozładunek u Odbiorcy. Towar nie przechodzi dodatkowych przeładunków i sortowań dzięki czemu jest zabezpieczony przed kradzieżami oraz zagubieniem czy zniszczeniem w trakcie sortowań.

Transport drogowy specjalny (ekspres drogowy)

Transport drogowy specjalny jest to krajowa usługa spedycyjna polegająca na przewozie drogowym ładunków z towarami, gdzie głównym priorytetem jest bardzo krótki czas odbioru i szybkość dostawy ładunku.

Załadunek pojazdu następuje bezpośrednio u Nadawcy a rozładunek u Odbiorcy. Towar transportowany jest bezpośrednio z punktu „A” do punktu „B”, nie przechodzi dodatkowych przeładunków i sortowań. Transport drogowy realizowany jest o dowolnej porze doby, zgodnie z ustaleniem zleceniodawcy.

Należy jednak pamiętać, że transport ten wyceniany jest w obie strony jakie zostaną pokonane przez kuriera aby zrealizować doręczenie (dojazd do punktu docelowego i powrót kuriera na bazę).

Transport konduktorski

Transport konduktorski to usługa kolejowa polegająca na przewozie przesyłek przez pociągi pasażerskie. Paczki są nadawane i odbierane u kierownika pociągu podczas postojów na stacji. Transport konduktorski to bardzo dobra opcja dla pilnych przesyłek.

Przesyłka konduktorska to pojedyncza paczka - dla przesyłki standardowej o masie do 10 kg i maksymalnych wymiarach: 20 x 40 x 50 cm, a w przypadku rulonu – 150 x 20 cm średnicy, przewożona na wyznaczonych odcinkach, bez przeładunku na stacjach pośrednich.
Do przewozu mogą być przyjęte przesyłki o większych wymiarach, ważące do 20kg, jednak wyłącznie jeśli w przedziale jest miejsce na przewiezienie takiej przesyłki. Wartość przewożonej przesyłki nie może przekroczyć 1200zł.

 

Wyślij prośbę o wycenę indywidualną:
Dla transportu dedykowanego i specjalnego, oraz konduktorskiego przygotowujemy oferty indywidualne.
Wyślij zapytanie na wyceny@kurierbps.pl ze wskazaniem wagi i wymiarów przesyłki, kodów pocztowych Nadawcy i Odbiorcy oraz terminów kiedy przesyłka będzie gotowa do odbioru i na kiedy ma dotrzeć do Odbiorcy a my skontaktujemy się z Tobą w celu przedstawienia specjalnej wyceny.

Partnerzy

Wspieramy

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

Zadzwoń