Maski filtracyjne

Dowiedz się więcej wchodząc na naszą podstronę z pozycji menu

Przesyłki kurierskie

Dostarczamy nawet tego samego dnia

Kurier BPS

wróc do listy31.03.20

Rozwój Rynku kurierskiego z perspektywy firmy BPS

Rozwój Rynku kurierskiego z perspektywy firmy BPS.

W ostatnich latach rynek usług kurierskich rozwijał się świetnie. Nie inaczej jest w 2018 roku. Transport to jedna z niewielu branż, która w ciągu ostatnich lat nie zanotowała załamania koniunktury. Wręcz przeciwnie, eksperci rynku KEP zapowiadają wspaniałe perspektywy dalszych wzrostów.

Price Waterhouse Cooper w raporcie „Perspektywy wzrostu rynku przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP) w Polsce do 2018 r.” przewiduje wzrost przychodów na tym rynku. Liczba paczek zagranicznych i krajowych, ekonomicznych i ekspresowych ma wzrosnąć nawet  do 440 mln  sztuk w roku 2018 co przełożyć się może na ok 6,4 mld złotych obrotu.
Wartość rynku KEP w roku 2017 to 5,7 mld złotych więc przewidywany wzrost to aż 12 %. Mało która branża może pochwalić się takim wzrostem.
Na taką sytuację na rynku przesyłek składają się przede wszystkim  rosnące obroty firm, ale nie tylko. Znaczny wpływ ma wzrost dynamiki rynku mają zakupy internetowe.

Taka sytuacja to uboczny efekt wolnych niedziel w handlu. Klienci nie wychodząc z domu dokonują zakupów internetowych, a ich zamówienia realizowane są przez operatorów kurierskich. Dla klientów ważnym kryterium jest łatwość, wygoda oraz dostępność serwisów kurierskich.
Ważna jest także niska cena i wysoka jakość usług. Specyfiką rynku jest stosunkowo mały rozmiar paczek i brak przywiązania klientów do jednej firmy.
Klienci dokonujący zakupów mają obecnie szeroki wybór dostaw od droższych transportów terminowych do tańszych dostaw bez gwarantowanego czasu dostawy czy z dostawą do punktu partnerskiego lub paczkomatu.
Większość z tych możliwości transportowych oferuje firma kurierska Business Pack Service ( BPS ).

Firma ta zgodnie z ogólną tendencją rynku zanotowała świetny rok 2017 i zgodnie z nakreślony ambitnym, ale realnym planem sprzedaży realizuje sprzedaż w roku 2018.
BPS jest polską firmą, jedną z pierwszych w Trójmieście lokalnych firm kurierskich i brokerskich działającą aktywnie na rynku od 20 lat. Posiada własny tabor samochodów osobowych i ciężarowych. Współpracuje z uznanymi firmami kurierskimi i spedycyjnymi w zakresie transportu przesyłek krajowych, jak i międzynarodowych, oraz ładunków całopojazdowych. Dzięki szerokiej gamie usług oferuje Klientom rozwiązania na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Świadczy kompleksowe doręczenia przesyłek, a priorytetem firmy jest satysfakcja Klienta. Ciągłe rozpoznawanie i monitorowanie rynku w zakresie przesyłek kurierskich pokazują stale rosnącą ilość  lojalnych klientów.

Firma BPS od maja br. mieści się w nowej siedzibie przy ulicy Budowlanych 64 w Gdańsku, w doskonałej lokalizacji logistycznej, skomunikowanej z innymi częściami miasta oraz zapleczem przemysłowym. Dzięki położeniu przy ważnych węzłach komunikacyjnych: Matarnia, Karczemki, Lotnisko kurierzy mogą sprawnie poruszać się po obwodnicy Trójmiasta czy trasach W-Z, co przekłada się na możliwie szybką realizację zlecenia z kluczowych miejsc w Trójmiasta i okolic. Wkrótce w ramach inwestycji w infrastrukturę drogową, Miasto Gdańsk planuje przebudowę ulicy Budowlanej na odcinku od Przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitarnej do ronda turbinowego, co dodatkowo usprawni ruch. Równie istotnym czynnikiem składającym się na wybór lokalizacji nowej siedziby była bliskość lotniska, dzięki której jest możliwość sprawnej obsługi przesyłek cargo.

Jednym z najdynamiczniej rozwijającym się działem firmy BPS jest dział zajmujący się wyceną i realizacją transportów całopojazdowych oraz transportów specjalnych. Dostosowanie oferty do zdiagnozowanych potrzeb klientów jest kluczowym zadaniem kadry pracowniczej firmy BPS. Zachowanie czujności i szybkie reagowanie na różnicę między potrzebami klientów a propozycją firmy opiera się na wiedzy i doświadczeniu i stanowi najważniejsze wyzywanie stawiane przed firmą Business Pack Service. Jak pokazuje wieloletnie doświadczenie, klienci są w stanie zapłacić wyższą cenę za dobrą jakość proponowanej usługi, dlatego ta sfera działań BPS jest najbardziej elastyczna. Ostatecznym celem jest skonstruowanie oferty w taki sposób, aby w pełni wyczerpywała oczekiwania większości potencjalnych klientów.

Partnerzy

Wspieramy

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

Zadzwoń